TurkCoder.TK
» BAŞKAN ALAN AKTAŞ CAM VE PVC TESİSİNE ZİYARETTE BULUNDU

Renk seçin:


+90 212 987 65 43

BAŞKAN ALAN AKTAŞ CAM VE PVC TESİSİNE ZİYARETTE BULUNDU

BAŞKAN ALAN AKTAŞ CAM VE PVC TESİSİNE ZİYARETTE BULUNDU

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ve Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Sağlampınar, Elazığ OSB’de faaliyetini sürdüren Aktaş Cam ve PVC tesisini ziyaret ederek İşletme Yönetim Kurulu Başkanı Esat Aktaş’tan tesis hakkında bilgiler aldı.
Elazığ’ın Aktaş Gibi İşletmelere İhtiyacı Var…
İşletme sahibi Esat Aktaş’tan üretim ve tesis hakkında detaylı bilgiler alan ve üretim tesisini gezen Başkan Alan, Elazığ’ın Aktaş gibi işletmelere ihtiyacı olduğunu belirterek, “Aktaş Şirketler Grubu kazandığını bu şehre farklı iş kollarında yatırım olarak geri döndüren ve ciddi istihdam sağlayan örnek bir kuruluştur. Bugün Aktaş Cam ve PVC tesisini inceleme ve Esat Aktaş Beyden bilgiler aldık. İşletme kuruluş amacına yakışır şekilde büyümesini devam ettiriyor. Yeni yatırım hedefleriyle ilimiz ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamaya İnşallah devam edecek. Ben Esat Aktaş kardeşim şahsında Gurubun tüm iştirakçilerini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.
Yeni Yatırımlarla Büyümemizi Sürdüreceğiz…
İşletme Yönetim Kurulu Başkanı Esat Aktaş ziyareti nedeniyle Başkan Alan’a teşekkür ederek, “Sayın Başkanım öncelikle bu nazik ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum. İlimiz iş dünyasının sesi olmanız ve özellikle Teşvik Yasası hususundaki girişimleriniz nedeniyle bir yatırımcı olarak sizleri kutluyorum. Sayın Başkanım, 2001 yılında üretim faaliyetlerine başlayan Aktaş Cam ve PVC, Aktaş Grup şirketlerinden biri olup, Cam ve PVC sektöründe üretim faaliyetleri gerçekleştirmek ve bölgenin yapı sektöründe oluşan ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla kurulmuştur.  Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde 20.000 m2 arazi üzerinde 7.000 m2 kapalı alanda üretim tesisi bulunmaktadır. İşletmenin yatırım politikaları çerçevesinde kısa vadede 6.500 m2 yeni kapalı alan üretim tesisi yapılarak toplamdaki kapalı alan üretim tesisi 13.500 m2 olacaktır.
 2001 yılında imalata başlayan Aktaş Cam ve PVC, 2003 yılında PVC Distribütörlüğü ve Aksesuar Malzemeleri Bölge Bayiliği alarak çalışmalarını genişletmiştir. 2010 yılında PVC destek sacı tesisi kurarak Elazığ ve Doğu Anadolu’ya hizmet vermiştir. 2013 yılında hizmet alanını genişleten Aktaş Cam ve PVC, Doğu Anadolu bölgesiyle birlikte Adana’da bulunan şubesiyle Akdeniz bölgesinde, İzmir Şubesiyle birlikte Ege Bölgesinde ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. 2014 yılında yatırımı gerçekleşen, şu anda Avrupa ve gelişmiş birçok ülkenin kullandığı, ülkemizde sınırlı sayıda bulunan konveksiyonel cam temperleme tesisi kurularak Mersin ve Malatya bölgeleri başta olmak üzere ilimize satış yapan birçok işletme ile rekabet etmeye başlamış, şu anda Elazığ ve bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye’ye cam satışı gerçekleştirmektedir. Birçok yapı projesinde ürünleri tercih edilen işletme bununla birlikte dış ticaret konusunda da deneyim sahibidir. İhracat çalışmaları kapsamında Yemen, Fas, Suudi Arabistan ve Umman’a Cam ve PVC ürünlerinin satışı gerçekleştirilmiş, ülkenin dış ticaret dengesine ve döviz girdisine katkı sağlamıştır.
Kuruluşundan bu güne geçen 16 yıllık sürede her zaman büyüme ivmesini sürdüren işletme mevcut cam ve PVC üretim tesislerinin kapasite artırımını sağlamak ve aynı zamanda Elazığ’da bulunmayan alüminyum ekstrüzyon tesisi kurulması yönünde saha çalışmalarını sürdürmektedir. İşletmenin mevcut istihdam kapasitesi 82 kişi olmakla birlikte kısa vadede yeni yatırımlarla bu sayının 240 kişi olması ön görülmektedir” dedi.
24 Ocak 2019
351 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir